Konferenciánkon megismerkedhet a legfrissebb open source BI technológiákkal, tapasztalt szakemberek tolmácsolásában hallgathatja meg a szoftverek gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos hasznos tudnivalókat és az esettanulmányok révén betekintést nyerhet más vállalatok összegyűjtött tapasztalataiba.
A konferencia részletes napirendje itt olvasható.
Nemzetközi vendégelőadók
Az idei rendezvényen két külföldi vendég fog beszámolni nemzetközi OSBI tapasztalatokról.
- RapidMiner - past, present and future
Az előadásból megtudhatjuk, hogyan indult az a projekt, ami mára a világ egyik legelterjedtebb adat- és szövegbányászati eszközét hozta létre. A RapidMiner magyarországi képviselője pedig a hazai piacon történt bevezetések tanulságairól számol be
Ralf Klinkenberg, Rapid-I és Szücs Imre, United Consult - R – Adding a new dimension to Analytics
Az előadás a méltán népszerű R analitikus programozási nyelv adattárházas környezetekben való alkalmazására mutat példákat, kitérve a különböző R eszközök és felületek használatára.
Christiane Raffeiner, advanced analytics consultant, Teradata
Hazai esettanulmányok
A konferencia programjában ismét bemutatunk olyan hazai esettanulmányokat, ahol részben vagy egészben nyílt forráskódú szoftverekkel oldják meg a DW és BI feladatokat.
- Adatrendszerezés és -elemzés a Prezi.com-nál
Az előadás a Prezi.com adatrendszerezési és -elemzési gyakorlatán keresztül mutatja be, hogy milyen open-source eszközökkel kezelhető és elemezhető 14 millió felhasználó aktivitása: Elvárások és tanulságok.
Tóth Zoltán Senior Data Engineer, Prezi.com
- Adattárház kialakítása nyílt forráskódú eszközökkel a Sopron Banknál
Az előadás bemutatja, hogy miért kezdtünk el adattárházat építeni, milyen eszközöket választottunk, jelenleg hol tartunk, mi volt amit jól vagy rosszul csináltunk, és milyen tendenciákra számítunk jövőben.
Ragasits Csaba, Sopron Bank Zrt.
- Palo bevezetés tapasztalatai a Körös Volánnál
Az előadás bemutatja, hogy került kialakításra a Körös Volán kontrolling tevékenységét támogató Jedox PALO alapú rendszer.
Dudás György kontrolling osztályvezető, Körös Volán - RapidMiner és RapidAnalytics Server bevezetési tapasztalatok a Telenor Magyarországnál
Az előadás keretében bemutatásra kerülnek a RapidAnalytics Enterprise Edition bevezetési projekt körülményei. Megismerhetjük a Telenor Magyarország termékválasztásának főbb szempontjait, a bevezetési projekt lefolyását, a kitűzött célokat és utólagos tapasztalatokat.
Szücs Imre, United Consult
Szakértői előadások
A konferencia előadásainak egyik része a nyílt forráskódú DW és BI szoftverekkel foglalkozik. A programban a következő témák szerepelnek:
- Merre tart az Open Source BI?
Az előadás bemutatja a nyílt forráskódú adatfeldolgozó, elemző és megjelentő eszközök világának aktuális trendjeit és történéseit.
Arató Bence ügyvezető, BI Consulting - Hazai címadatok tisztítása Talend-del
Az egyes országok címzési rendszerei a közterületek elnevezése és a címek struktúrája okán országonként egyedinek tekinthetők. A nyílt forráskódú szoftverek alkalmazása címadatok tisztítása céljából megfelelő lokalizációt követően lehet eredményes. Megvizsgáltuk, hogy mennyire alkalmas a Talend eszközkészlete a magyarországi címadatok kezelésére, az előadás keretében a Stratis ezzel kapcsolatos tapasztatait mutatjuk be.
Dr. Miskolczi Mátyás, Stratis - BI rendszerek kialakítása a Pentaho eszközeivel
Az előadás áttekinti a Pentaho különböző változatainakl változatának képességeit és bemutatja az ingyenes közösségi változatban rejlő lehetőségeket, azok kiaknázásának módjait.
Fekszi Csaba, Omnit - Adatbányászat az R nyelv alkalmazásával
Az R statisztikai és adatbányászati programozási nyelv használata robbanásszerűen terjed az utóbbi időben nem csak a tudományos, hanem az üzleti világban is. Az előadás rövid áttekintést ad az R jellemzőiről és használatáról.
Varjú Zoltán, WebLib - Hadoop és társai - Extrém adatmennyiségek feldolgozása és elemzése open source alapokon
Az előadás bemutatja, hogy jelenleg milyen nyílt forráskódú szoftverrendszerek használhatóak intenzív adatfeldolgozási feladatokra és mi várható a jövőben ezen a téren.
Prekopcsák Zoltán, BME - Áldás vagy teher? Nyílt forráskódú szoftverek jogi szemmel
Az előadás a nyílt forráskódú licencmodellek alapvető jellemzőinek bemutatást követően rávilágít a licencelési sajátosságokból adódó lehetséges jogi nehézségekre; majd azok kezelésének módját elemzi az esetjog és a gyakorlati tapasztalatok figyelembevételével.
Dr. Telek Eszter, IPR-Insight
Lebonyolítás
Az előadások beosztása itt olvasható. A program délelőtt és délután is egyetlen szekcióból fog állni, így a résztvevők egyetlen előadásról sem maradnak le.
Az egyes OSBI szoftvereket közelebbről megismerni szándékozók számára ajánljuk az előző napon megrendezésre kerülő Training Day kísérő programot.